Самый удобный сборник поздравлений и тостов по любому поводу!

Погляньте на світ з висоти Захара Беркута!

Захар Беркут, Високий Верх – це назви гори, підйом на яку ми поставили собі за мету під час поїздки до Львова. Гірськолижний комплекс «Захар Беркут» - одне з тих місць, де нам радили побувати львів’яни.

Ми проїхали більше сотні кілометрів – і опинились в Славському, а потім в Волосянці, де саме і розташований комплекс.

Під час поїздки нас ніби вітали лелеки в величезних гніздах, деякі птахи ходили без страху понад дорогою. Під’їжджаючи до пункту призначення, ми щиро милувалися лісовою красою, зачаровано роздивлялись гірські краєвиди з легкими хмаринками.   

Щоб роздивитись усе навколо як слід, треба піднятись угору. Ось підйомник найдовшої канатної дороги України – і ми більше ніж 2 кілометри ніби повільно летимо над лісом с його струмками, дзвінким пташиним співом, неймовірним повітрям. Оглядаємо гори, радіємо, побачивши білку, що швидко промайнула під деревом. Внизу, біля високих могутніх дерев, видніються малесенькі ялиночки, ніжно-зелені, пухнасті. Підйом вже майже закінчився – і раптом зривається дощ. Нам допомагають злізти з підйомника – і ми біжимо по доріжці з дерев’яних зрубів у затишну колибу "Високий Верх".

Щодо того, щоб смачно поїсти – тут є варіанти. Назви страв, такі як «Гуцул на забаві», «Стратегічний продукт українців» (звісно ж, сало) – підігрівають і без того сильний апетит, набутий на свіжому повітрі карпатського лісу.

До уваги гостей колиби – м’ясні і рибні страви, смачні млинці зі сметаною чи грибами, салати, десерти, кава, пиво. У різних куточках колиби чути українську, польську, російську, німецьку, англійську мови – тут завжди багато туристів. Меню колиби українською продубльоване англійською та російською мовами, тому всім і все зрозуміло.

Попоїсти смачно можна і внизу: тут працює кафе «Три чайники», де ми вчотирьох змогли пообідати на 300 грн. З широких вікон кафе добре видно маршрут підйомників, що без перестанку їдуть в обох напрямках. Також ми бачили кафе з кримськотатарськими стравами. А при готелі «Захар Беркут» є ресторан.

Тут, на горі Захар Беркут, працює і готель – для тих, хто мріє опинитися на самоті, побути відірваним від всього навколишнього світу, тут така можливість є. Тільки бронювати номери треба заздалегідь. Коло колиби є дерев’яна тераса, з якої відкриваються прекрасні краєвиди.

В пору холодів і снігу сюди, на гору, приїжджають лижники і любителі усіляких снігових розваг. Спеціально для них на маршруті підйомника взимку починає працювати ще одна зупинка. А внизу у маленьких хатинках можна орендувати усе необхідне спорядження. Також біля таких хатинок продають теплі речі з різноманітними візерунками. 

Особлива тема – квадроцикли. На них в супроводі водія ви можете піднятись на гору, спуститись з неї. Така поїздка залишає незабутні враження. Екстрим гарантовано, адреналіну буде вдосталь! Дехто з нас спробував таке задоволення, спустившись з гори. Через дощ довелося вдягти дощовики, але поїздка вдалася на славу. До речі, спуск на підйомнику після дощу – це теж дещо особливе. Неймовірно чисте повітря лісу ніби огортає прекрасними звуками природи.

Бажаєте чогось особливого? Вирушайте знайомитись з гірськими краєвидами, погляньте на світ с гори Захар Беркут! Вам тут сподобається!

Автор: Лина Фролова